Cestovka za hubičku | levná dovolená do exotiky u moře | levné zájezdy za akční ceny nejen k moři | last minute | first minute | letenky | ubytování | hotely | autopůjčovna | zážitky + adrenalin | pojištění + ty nejlevnější nabídky

Slouží k přehlednému ukládání Vašich oblíbených zájezdů, porovnávání cen, zasílání zajímavých zájezdů dle Vašeho výběru na email, a mnoho dalších funkcí. Doporučujeme !
 
ID: 816353

Kalifornie a Arizona - Wild Wild West ***

Termín: 22.10. (Ne) - 04.11. (So) 2023

Délka pobytu: 14 dní, 13 nocí

Doprava: Letecky / Varšava (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 66 332 Kč

Popis hotelu

Ubytování
Hotely *** střední třídy, obvykle umístěné mimo centra měst (celkem 12 nocí: 2 noci - San Francisco, 1 noc - Lompoc, 2 noci - Los Angeles, 1 noc - San Diego, 1 noc Yumie, 1 noc Flagstaff, 1 noc Keyenta, 1 noc - Page, 2 noci - Las Vegas).

Vybavení: v hotelích je restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové s možností přistýlky, všechny klimatizované, s vlastním sociálním zařízením a nejčastěji také s TV-sat.

Strava: snídaně (za příplatek večeře v hotelových restauracích).

Místní kategorie: ***
Trajekty

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

San Francisco - město u zálivu • symboly San Francisca - Golden Gate a Alcatraz • pobřeží Pacifiku • Los Angeles a Hollywood • Údolí smrti (Death Valley) • kalifornská brána do Mexika - San Diego • majestátní Grand Canyon • město hříchů Las Vegas - nejznámější kasina na světě • přímý let PLL LOT! 

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy a přímý let do USA. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Přílet do San Francisca, pasové odbavení v souladu s platnými vízovými postupy, transfer do hotelu, odpočinek a přenocování v aglomeraci San Francisco. 

Den 2
Snídaně a vystěhování z hotelu. Přejezd přes Křemíkové údolí (Silicon Valley). Zastavíme na místě, které je symbolem informační éry - u sídla společnosti Apple. Následně přejezd do Monterey. Projedeme slavnou soukromou trasou 17 Miles Drive. Tato trasa vede podél majestátního nábřeží, golfových hřišť a impozantních rezidencí - zastávky k fotografování. Navštívíme nejznámější golfové hřiště v Pebble Beach sponzorováno rodinou Samuela Morse - vynálezce Morseovy abecedy. Následně se vydáme do centra Monterey. Na nábřeží bude volný čas na pozorování tuleňů a pelikánů, pro které je záliv v Monterey místem hnízdění. Bude také čas na ochutnávku pravých, čerstvých ústřic z Pacifiku a sýrové polévky s kalamáry (za poplatek). Ubytování v hotelu v okolí Buellton/Lompoc. (Trasa cca 480 km)
 
Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Solvang, dánské vesnice Old Danish Village - procházka tímto „malým Dánskem“. Následně přejezd legendární dálnici číslo 1 - známou jako „dálnice Slunce“. Během cesty návštěva ranče prezidenta Reagana v Simi Valley se skutečným letadlem Air Force One, kterým létal prezident Kennedy, Reagan a Bush a s Marine One, prezidentským vrtulníkem. Navíc se každý bude moci vyfotit ve stylu „skutečného prezidentského páru“ a vejít do oválné pracovny vytvořené v měřítku 1:1 - totožné s oválnou pracovnou v Bílém domě. Následně přejezd dále na jih do Santa Monicy, kde končí slavná „Route 66“ a kde si lze odpočinout na lavičce z filmu Forest Gump. Přejezd do města andělů - Los Angeles. Ubytování a přenocování v hotelu v aglomeraci Los Angeles. (Trasa cca 280 km)

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu. Přejezd do Beverly Hills a části L.A., kde jsou umístěny domy filmových hvězd, jako například Keanu Reeves, Courtney Cox a Tobey Maguire (nelze projíždět po vnitřních ulicích čtvrti). Prohlédneme si také slavný bulvár hvězd - Hollywood Boulevard se jmény celebrit filmu, hudby a televize zakomponovanými do pěticípých hvězd. Pak projdeme k Dolby Theatre, místu každoročního předávání cen Oscarů, kde po červeném koberci projdou nejznámější osobnosti kina. Přejdeme k Grauman's Chinese Theatre, místu, kde lze najít stopy a ruce filmových celebrit včetně kačera Donalda. Přejdeme také k hotelu Roosevelt, místu, kde byly poprvé udělovány Oscary. Přejezd do Griffith Observatory, odkud lze vidět slavný nápis „Hollywood“ stojící na svahu nedalekého kopce a památník Jamese Deana. Následně návštěva vlakového nádraží Union Station a starého města neboli staré mise z mexické doby. Poté zastávka u Walt Disney Concert Hall a přejezd na procházku slavnou ulicí „Města andělů“ - Rodeo Drive, která je známá svými exkluzivními obchody. Odpoledne přejezd do San Diega, které leží na hranici s Mexikem. Ubytování v hotelu v San Diegu. (Trasa cca 260 km)
 
Den 5
Po snídani vystěhování a přejezd na procházku po pláži, kolem slavného hotelu Del Coronado. Následně prohlídka starého koloniálního města San Diego. Během procházky mezi koloniálními bílými domy plnými obchodů a restaurací se budeme cítit spíše jako v mexické provincii než uprostřed americké metropole. Po volném čase přejedeme ze San Diega přes hory Peninsular Range do Arizony. Během cesty budou lesy pomalu přecházet v oblasti pouštní vegetace. Následně zastavíme v městečku Yuma, jež je podle Guinessovy knihy rekordů nejslunnějším místem světa. Navštívíme zde vězení (zvenčí) zvěčněné ve westernu „15:10 do Yumy“. Následně přejezd ve směru hlavního města Arizony - Phoenixu. Přenocování v hotelu v okolí Phoenixu. (Trasa cca 520 km)

Den 6
Po snídani vystěhování a prohlídka hlavního města Arizony - Phoenixu. Uvidíme (zvenčí) State Capitol, radnici, impozantní sportovní halu týmu hrajícího v NBA - Phoenix Suns a nedaleký basketbalový stadion Chase Field. Následně přejezd pohořím zarostlým nádhernými kaktusy saguaro do oblasti krásných a bohatých - malého městečka Sedona. Nachází se v údolí uprostřed monumentálních červených skal, tzv. Red Rocks, láká nejen turisty, ale také filmové hvězdy - své domy zde mají Johnny Depp a Nicolas Cage. Den zakončíme ve Flagstaffu, půvabném městečku nacházejícím se na historické cestě „Route 66“. Přenocování v hotelu v okolí města Flagstaff. (Trasa cca 290 km)

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu. Tento den se vydáme prozkoumat jeden z největších přírodních divů světa - Grand Canyon. Je to jeden z nejpozoruhodnějších a nejúchvatnějších výhledů světa - obří „štěrbina v zemi“, kterou vyhloubila řeka Colorado. Pro zájemce přelet helikoptérou nad Grand Canyonem (za příplatek, cena cca 219 USD/os. za 25minutový let). Odpoledne zastavíme na nejkrásnějších vyhlídkových místech s panoramatem na kaňon Colorado, abychom se mohli pokochat mimořádnými výhledy. Večer dorazíme k okraji jezera Powell a k cíli naší cesty, čili do města Page. Přenocování v hotelu v okolí města Page. (Trasa cca 350 km)
 
Den 8
Po snídani odjezd ke slavnému Monument Valley, neboli Údolí pomníků. Nazývá se tak díky majestátnosti volně stojících skalních útvarů, které jsou rozprostřeny na obrovské ploše Coloradské náhorní roviny, jež se nachází v indiánské rezervaci kmene Navajo. V jejich doprovodu ji projedeme speciálně upravenými džípy. Je to obrovská oblast protkaná kaňony vytvořenými tekoucími řekami. Byla pozadím pro mnoho filmů, dokonce westerny Johna Forda či kultovní „Forest Gump“. Následně plavba po jezeře Powell, které je považováno za jednu z nejkrásnějších vodních nádrží. Je to druhé největší uměle vytvořené jezero v USA, díky hrázi, která je na něm postavena. Jeho klikaté břehy skrývají četné zátoky a okouzlující pláže, do kterých jsou vetkány pískovcové útesy a různorodé skalní útvary. Návrat na přenocování do hotelu v okolí Page. (Trasa cca 260 km)
 
Den 9
Po snídani a vystěhování z hotelu se vydáme k jednomu z nejúžasnějších kaňonů, známému jako Antilopí kaňon (Antelope Canon). V doprovodu místních průvodců z kmene Navajo se vydáme na krátkou projížďku džípy do rezervace, ve které budeme obdivovat úžasné skalní útvary skryté ve štěrbině kaňonu, připomínající ztuhlé vlny, mořské hřívy nebo kouřové pruhy. Antilopí kaňon je zapsán na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho malebné formy inspirovaly filmaře a fotografy a je nezapomenutelným zážitkem pro turisty. Další atrakcí dne bude návštěva komplexu kaňonů známého jako Bryce Canyon, proslaveného výhledem na skály ve tvaru jehlanů, věží a obrovských balvanů balancujících na vrcholech, jako kdyby odporovaly síle gravitace. Barvy balvanů se  mění v závislosti na denní době. Ubytování a přenocování v hotelu v St. George/Hurricane. (Trasa cca 500 km)

Den 10
Po snídani vystěhování z hotelu. Po dnech strávených v nádherné přírodě, jež nás ohromovala svými díly, dojedeme na zcela jiné místo - do světové metropole hazardu, čili Las Vegas. Po příjezdu volný čas - doporučujeme návštěvu místních outletů slavných značek, ve kterých lze během výprodeje využít skvělé možností (www.premiumoutlets.com/outlet/las-vegas-north). Pozdě odpoledne prohlídka města - procházka nejznámější ulicí „města hříchů“ - The Strip. Zveme Vás k návštěvě nejznámějších kasin v Las Vegas, kde se každý bude cítí jako milionář! Uvidíme zde benátské kanály a římské uličky s fontánou di Trevi, dechberoucí tančící fontány u hotelu Bellagio a mnoho jiných. Přenocování v hotelu v Las Vegas. (Trasa cca 150 km)

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k jednomu z nejúžasnějších míst v Americe - Death Valley (Údolí smrti), které se nachází více než 80 metrů pod hladinou moře (z bezpečnostních důvodů může být vjezd do Údolí smrti nemožný při teplotách vzduchu nad 45° C, v takovém případě nabídneme náhradní program v podobě jiné atrakce). Zastavíme na několika vyhlídkových místech tohoto nejvíce neobvyklého klimatického a scénického místa severní Ameriky. Zastavíme také na vyhlídkovém místě - Zabriskie Point. Uvidíme zde úžasný svět písečných hornin - Artist's Pallete, které mají díky přítomnosti mnoha minerálů efektní barvy a také vyschlé slané jezero, které je známé díky „putujícím kamenům“. Během další cesty zastavíme v turistickém centru Furnace Creek a u dun Mesquite, kde opustíme Údolí smrti. Přejezd do okolí hor Sierra Nevada, přenocování v okolí města Bishop. (Trasa cca 490 km)
 
Den 12
Po snídani vystěhování a přejezd na prohlídku hlavního města Kalifornie - uvidíme mimo jiné: staré město - Old Sacramento a v něm: Big Four Building, ve kterém se v roce 1850 nacházely čtyři kanceláře členů tzv. Velké čtyřky, která stavěla Centrální pacifickou železnici (Central Pacific Railroad) a Lady Adams Building - nejstarší budova ve městě. Následně uvidíme Kapitol a další kalifornské vládní budovy. Přejezd na přenocování do okolí města Sacramento. (Trasa cca 370 km) 

Den 13
Po snídani vystěhování a přejezd do San Francisca. Prohlídka nejoblíbenějšího města Ameriky „Města u zálivu“. Najdeme zde seskupení etnických čtvrtí, řady elegantních domů, slavnou pozemní lanovou dráhu a barevné nábřeží. Program zahrnuje také prohlídku: slavného mostu Golden Gate Bridge, Alamo Square s krásnými viktoriánskými domy, Fisherman's Wharf, „nejvíce vinuté ulice na světě“ - Lombard Street a Golden Gate Park. Projedeme se pozemní lanovou dráhou „Cable Car“. Zastavíme také na hranici nejvíce proslulé čtvrti sexuálních menšin Castra a hippie komuny v Ashbury & Haight. To vše vytváří jedinečnou atmosféru města. Naši prohlídku obohatíme plavbou po zátoce. Během plavby uvidíme zblízka slavné vězení Alcatraz a most Golden Gate. Odpoledne volný čas na procházku po městě a nákupy na Union Square. Pozdě odpoledne přejezd na letiště v San Franciscu a odlet do Polska. (Trasa cca 150 km)  

Den 14
Přílet do Varšavy.

Upozornění k programu
- Alkoholické nápoje zakoupené v bezcelní zóně a přepravované v příručním zavazadle, jsou navzdory vhodnému balení na evropských letištích zabaveny.
- Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů a průvodců.
- Průvodce neprovází po muzejních objektech.
- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či obráceno.
- Pro elektrické přístroje jsou nutné adaptéry.
- Část z atrakcí může být sezónně vyloučena z programu prohlídek.
- V případě uzavření silnice SR120 umožňující přejezd do a přes Yosemitský národní park (např. z důvodu atmosférických podmínek) bude zrealizován náhradní program - návštěva Sacramenta. Den otevření silnice lze zjistit na webové stránce Yosemitského národního parku: https://www.nps.gov/yose/planyourvisit/tiogaopen.htm

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Víza

Vízum do USA 
- Podrobnosti naleznete na stránkách: https://cz.usembassy.gov/cs/visas-cs/
- Česká republika patří mezi 36 zemí jež mají bezvízový styk se Spojenými státy.
- Pro občany České republiky není povinností mít vstupní vízum do Spojených států amerických, musí však vlastnit platný biometrický pas (české úřady vydávají biometrické pasy od září 2006).
- Občané České republiky, jež chtějí vstoupit na území Spojených států za účelem obchodní cesty nebo turistiky na méně než 90 dní, mohou cestovat do Spojených států bez víz v rámci bezvízového programu (Visa Waiver Program).
- Cestující do Spojených států v rámci bezvízového programu jsou povinni mít odsouhlasenou elektronickou cestovní registraci ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) před tím než nastoupí do dopravního prostředku (letadlem nebo lodí) k cestě do Spojených států.
- Oficiální informace o elektronické cestovní registraci ESTA najdete na stránce ESTA https://esta.cbp.dhs.gov/, na které žádost ESTA vyplňujete. K usnadnění procesu autorizace doporučuje americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost registrovat se v systému nejpozději 72 hodin před cestou. Nicméně žádosti mohou být v rámci bezvízového programu podány kdykoliv před cestou do Spojených států.
Stránku s odsouhlasenou registrací ESTA je nutné vytisknout a vzít s sebou v den odletu na letiště. Musíte mít zakoupenou zpáteční letenku prokazující, že opustíte Spojené státy během 90 dnů - cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od data ukončení zájezdu.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do San Francisca a ze San Francisca do Varšavy (možnost přestupů), letištní taxy, ubytování (celkem 12 nocí), stravování: snídaně, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského průvodce během realizace programu, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: poplatek za balíček na realizaci programu (mimo jiné vstupenky, spropitné, rezervační poplatky, systém Tour Guide atd.) ve výši cca 490 USD/os. Poplatek nezahrnuje fakultativní výlety uvedené v programu, přejezdy městskou hromadnou dopravou, další osobní výdaje a ostatní náklady, jež nejsou výše zahrnuty.
 
Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Kalifornia i Arizona - Wild Wild West
Kód zájezdu: USG

25.04. (Út) - 08.05. (Po) 2023 - 14 dní, 13 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute84 005 Kč
Vybrat termín
01.05. (Po) - 14.05. (Ne) 2023 - 14 dní, 13 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute81 253 Kč
Vybrat termín
14.05. (Ne) - 27.05. (So) 2023 - 14 dní, 13 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute75 903 Kč
Vybrat termín
21.05. (Ne) - 03.06. (So) 2023 - 14 dní, 13 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute72 263 Kč
Vybrat termín
28.05. (Ne) - 10.06. (So) 2023 - 14 dní, 13 nocí
pokoj standardní
Snídaně
Letecky/Varšava
-Last minute74 863 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměUSA
MístoKalifornie
HotelKalifornie a Arizona - Wild Wild West
pokoj standardní
Termín22.10.2023 - 04.11.2023
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVaršava
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Poznámka *:
Ulice:
Město:
Psč:
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...